‎Tablice Adresowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6


Każdy budynek musi być prawidłowo oznakowany. Tablica z numerem i nazwą ulicy to w końcu adres, na podstawie którego z łatwością dotrze do Ciebie kurier, listonosz czy karetka. Posiadanie widocznej tablicy adresowej jest obowiązkowe, a za jej brak lub umiejscowienie jej w niewidocznym miejscu grozi kara grzywny w wysokości 250 zł. Jednak dla wielu osób poza tylko wymaganym posiadaniem tablicy, niezwykle istotny jest również jej wygląd.

Gdzie należy umieścić tablicę adresową?

Tablica musi znajdować się w widocznym miejscu. To warunek konieczny. Najczęściej tabliczkę umieszcza się bezpośrednio na elewacji domu. Jeżeli budynek stoi blisko oświetlonej ulicy, sprawa jest prosta. Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy posesja znajduje się z dala od drogi lub zasłaniają ją ogrodowe drzewa? Wówczas należy zamontować tablicę z numerem na ogrodzeniu np. blisko furtki.

Jakie tablice adresowe wybrać?

Przede wszystkim solidne i wytrzymałe na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. W ofercie firmy GRAFT znajdziesz tablice grawerowane w laminacie. Dobieramy laminat, który jest odporny na promieniowanie UV i na nawet najbardziej niekorzystną pogodę. Dodatkowo nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Uniwersalna grubość laminatu to 1,6 mm, ale istnieje możliwość zamówienia innej grubości 3,2 mm, którą polecamy w przypadku tablic.Oferujemy też nadruki UV, które są odporne na warunki zewnętrzne i tu mamy większą możliwość kolorystyczną, jeśli chodzi o sam nadruk, jak i więcej materiałów do nadruku.

Tablice adresowe łączą estetykę i funkcjonalność

Tablice adresowe pełnią ważną funkcję praktyczną i estetyczną, łącząc się w harmonijną całość. Ich głównym celem (wymaganym przez przepisy prawne) jest umożliwienie lokalizacji oraz identyfikacji budynków, zarówno dla mieszkańców, jak i gości, dostawców, czy służb porządkowych, a także ratowniczych. Zapewniając szybkie odnalezienie danego adresu, tablice adresowe przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz komfortu życia w przestrzeni miejskiej. Choć mogą wydawać się niepozornym elementem w naszym otoczeniu, pełnią kluczowe funkcje w zurbanizowanej przestrzeni.

Praktyczna rola to jednak nie wszystko. Estetyka tablic adresowych z numerem domu i nazwą ulicy odgrywa również ważną rolę w kreowaniu wizerunku nieruchomości oraz otoczenia. Dzięki różnorodności dostępnych wzorów, kształtów, materiałów i kolorów, mogą być one dopasowane do stylu budynku, podkreślając jego charakter i atmosferę. Właściwe dobranie oraz umiejętne zaprojektowanie tablicy adresowej sprawiają, że staje się ona integralną częścią architektury, zwiększając estetykę przestrzeni.

Warto zainwestować w wysokiej jakości tablicę adresową, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale także estetycznie wpasuje się w otoczenie. Stosując wysokiej jakości materiały oraz dbając o szczegóły wykonania, osiągniesz równowagę pomiędzy praktycznymi aspektami tablic adresowych, a ich wpływem na wygląd i całokształt nieruchomości. Kupując je zwróć uwagę na jakość, która sprawia, że produkt będzie służył długie lata.

Jeżeli chcesz zaprojektować swoją własną tablicę, do wyboru są różne wielkości i szeroki wachlarz kolorystyczny. Wystarczy, że wyślesz swoje wytyczne, a przygotowany nieodpłatnie projekt z pewnością Cię usatysfakcjonuje.